W lutym poznaliśmy kolejne litery

W lutym poznaliśmy kolejne litery: g ,w,  p. Dzieci poznawały ich  wygląd i brzmienie, odszukiwały wyrazy, w których się one  znajdują – ćwicząc przy tym dzielenie wyrazów na sylaby i głoski. Utrwalaliśmy  także samogłoski i spółgłoski.

W drugim tygodniu przenieśliśmy się w świat gotowania. Dzieci podawały przykłady posiłków , które spożywają ,zwracając uwagę na ich  wartości odżywcze .

Dzieci wykonały prace plastyczne  pizzę  i smakowite pączki .

Utrwalaliśmy nazwy dni tygodnia oraz nazwy miesięcy. Dzieci wykonały wspólnie kalendarz, ozdabiając go rysunkami związanymi z danym miesiącem.

W kolejnym tygodniu przenieśliśmy się w świat baśni. Bawiliśmy się przy piosence „ Baśniowe postacie”. Dzieci wysłuchały najbardziej popularnych  baśni . Wykonaliśmy magiczne lusterka  ,piękne księżniczki, baśniowe ptaszki.

Były też zabawy matematyczne , mierzenie wzrostu dzieci , porównywanie wysokości kto wyższy niższy ,tej samej wysokości.  Zabawy i ćwiczenia z wagą szalkowa – porównywanie wagi różnych zabawek i klocków, określanie co jest cięższe, a co lżejsze. Badaliśmy właściwości wody i sprawdzaliśmy czy śnieg jest czysty. Mierzyliśmy  objętość cieczy przy zastosowaniu takiej samej miary.

Dzieci zapoznały się z zapisem cyfrowym liczby 8 , przeliczały, dodawały , wykorzystując pomoce  dydaktyczne pedagogiki Montessori.